Jauns interneta pakalpojums – ātrie kredīti caur sms

Pavisam nesen Latvijā parādījies jauns, inovatīvs veids, kā aizņemties papildus finanšu līdzekļus. Ātrie kredīti un sms kredīti ļauj iegūt aizdevumu mazāk kā 1 stundas laikā, turklāt pakalpojums tiek piedāvāts arī brīvdienās un svētku dienās. Interesanti, ka naudas saņemšanai nav vajadzīgs galvotājs, ķīla vai pat reāla saruna ar aizdevēju. Pieteikuma veidlapa ir jāaizpilda internetā. Ievadītie dati tiek pārbaudīti īpašos kredītu reģistros (parādnieku datu bāzēs). Papildus tam tiek pārbaudīti arī pieteikuma iesniedzēja ienākumi. Apstākļos, kad kredīta summa nepārsniedz 100 eiro pārbaudes ir maigākas, bet pieļaujams, ka tiek izmantoti Valsts Ieņēmumu Dienesta un Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras rīcībā esošā informācija.

Ko piedāvā interneta kredīti ?

Iespēja iegūt kredītu līdz 300 eiro, bet labāk pelnošiem iedzīvotājiem pat līdz 3000 eiro, neizejot no mājas var šķist vilinoša, taču ir kāds āķis. Kredīts internetā paredzēts tikai īstermiņa vajadzībām un pašiem apzinīgākajiem. Mūsu izpēte liecina, ka maksa par pakalpojuma izmantošanu var sasniegt vairāk kā 100 procentus mēnesī, kas ir ārkārtīgi daudz, ja ņemam vērā, ka bankas neprasa vairāk par 25% gadā. Tiesa, jāņem arī vērā, ka, lai aizņemtos no bankas būs vajadzīgs krietni vien ilgāks laiks, parasti 3 – 4 dienas. Tāpat kredīts bez banku starpniecības ļauj iegūt aizņēmumu ar mazākām birokrātiskajām procedūrām. Saskaņā ar aizdevēju publiski sniegto informāciju, pretendēt uz pakalpojuma saņemšanu var visi Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Katram uzņēmumam ir noteikti savi vecuma griesti, taču vairums aizdod no 20 vai 21 gada vecuma. Jauniešu iespējas aizņemties internetā tādējādi ir šķietami daudz mazākas, taču tas ir lieliski. Pasaules pieredze liecina, ka jauniešu aizņemšanās un kredīta atmaksas disciplīna reizēm mēdz būt zem katras kritikas.

Vērts arī atzīmēt, ka ātrie kredīti parasti netiek piešķirti klientiem, kam ir sabojāta, t.i. negatīva kredītvēsture un nav regulāri ienākumi. Tas šķiet likumsakarīgi, jo neuzticamiem klientiem, turklāt tādiem, kam nav reālas iespējas atmaksāt pārādu naudu nedrīkst aizdot. Ko darīt tiem, kas ienākumus saņem aploksnē (strādā bez oficiālas darba vietas) ? Diemžēl šiem cilvēkiem jārēķinās, ka kredīts ar sms vai vienkārši, piesakoties internetā, visticamāk, tiks atteikts. Pamatojums atteikumam ir gaužām vienkāršs. Kreditoriem nav iespēja pārliecināties par to, vai pieteikuma iesniedzēja anketā norādītā informācija ir izdomāta vai patiesa. Lai arī Latvijas likumdošana paredz, ka par nepatiesu ziņu sniegšanu var nākties pat piedzīvot kriminālatbildību, tomēr tiesāties nevēlas neviens. Šī iemesla dēļ ātrie aizdevumi ir pieejami daudziem, taču ne visiem.

Pieminēsim tikai vēl, ka jaunajiem klientiem ir pieejamas īpašas atlaides (bezprocentu aizdevums uz ierobežotu termiņu). Ja plānojat aizņemties, dariet to atbildīgi. Izvērtējiet savas iespējas atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā.